Projekts Pumpurs 25.10.2019

Brīvlaika piektdienā norisinājās priekšpēdējā Eiropas sociālā fonda projekta PuMPuRS "Sports un veselību veicinošas fiziskās aktivitātes Limbažu novada jauniešu motivācijas paaugstināšanā turpināt vispārējo izglītību" aktivitāte, kurā sporta skola ir biedrības LSIIDP partneris. Aktivitātes ietvaros jaunieši skatījās režisora Vara Piņķa filmu "Ģimene" par Bruknas kalna kopienu.
""Bruknas ģimene” saskaras ar reāliem izaicinājumiem. Kāds tur nokļuvis bēgot no alkohola atkarības, cits no narkotikām vai azartspēlēm, kāds cits bēgot no nespējas dzīvot. Ne visi tur iztur. Taču šis ir dzīvs stāsts par melnzemi un debesīm. Par vēlmi būt dzīvam un īstam.
Bruknas kalna kopienas ikdienu veido smags lauku darbs un arī klusums. Tas atgādina par gaismu, kas mīt katrā no mums. Tā ir vieta, kur laiks rit citādi. Tur ir citi izaicinājumi un citas vēlmes. Vēlme izkopt klusumu sevī un radīt skaistumu savā tuvākajā apkārtnē.
Dokumentālais stāsts ir par cerību un iespēju. Par ikvienu no mums. Par vēlmi kļūt labākiem cilvēkiem, un nav svarīgi, no kurienes mēs katrs nākam."
Pēc filmas noskatīšanās, lai labāk izprastu, cik sarežģīti tik dažādiem cilvēkiem, kādi nonāk Bruknā, ir sadarboties un strādāt komandā, jauniešiem bija praktiskais uzdevums "Spageti piramīda - maršmelova izaicinājums", kur 18 minūšu laikā jāuzbūvē visaugstākā iespējamā figūra no 5 elementiem: spageti, šķērēm, diega, līmlentes un maršmelova. Uzvarēja komanda, kurā piedalījās treneris Igo ar augstumu 74 centimetri. Jāpiebilst, ka pasaulē augstākā piramīda uzbūvēta ap 106 centimetriem, ko sasniedza kāda arhitektu grupa. Tā ka sasniegums ir vērā ņemams. Jāpiebilst arī, ka labāk veicās tām komandām, kurās bija arī kāds treneris, kas liecina par to, ka komandās ir nepieciešami līderi un vadītāji.   
 
FOTO no pasākuma skatieties šeit