Projekts Pumpurs 22.11.2019

Ar 22.novembra aktivitāti tika noslēgts projekts Pumpurs, kurā sadarbības partneris ir arī sporta skola. Tāpat kā priekšpēdējā aktivitāte arī šī notika Airēšanas bāzē, kur projektā iesaistītie skolēni iepazinās ar žurnālista un TV moderatora Renāra Zeltiņa pieredzi un dzīvesstāstu, par viņa basketbola gaitām skolas laikā, kad, kā viņš pats uzsvēra, Renārs guvis vislielāko gandarījumu no basketbola spēles, jo tad viņš to darījis bez samaksas. Skolēniem tāpat kā pieaugušajiem nemitīgi ir jāizdara kādas izvēles. Arī sportā ir jāizdara izvēles, taču, Renārs uzsver, ka sports - tā ir iespēja jaunām iespējām, sports disciplinē, savukārt sporta disciplinētība palīdz arī mācībās skolā. Tam piekrīt arī Latvijas Basketbola izlases spēlētājs Jānis Blūms, kurš teicis, ka, ja jau mācībās ies labi, tad jau arī sportā veiksies. Un, neskatoties uz to, ka Renāra lekcija tika rādīta video, pēc iedvesmojošās runas skolēni pat aplaudēja! Kas zina, varbūt kādreiz satiksim Renāru Zeltiņu dzīvē un varēsim iepriecināt ar šo augsto novērtējumu.
Praktiskajā aktivitātē "Papīra turēšana" visi skolēni tika sadalīti pāros. Aktivitātes mērķis bija maksimāli vairāk A4 papīra lapas noturēt starp komandas biedriem ar noteikumu, ka lapas savā starpā nedrīkst saskarties, tās nedrīkst salocīt, nedrīkst likt dubultā un nedrīkst izmantot nekādus stiprinājumus un lipekļus. Lielākais skaits, ko kādam pārim izdevās noturēt 7 minūšu laikā, kas bija aktivitātes noteiktais laiks, bija 13 lapas. Šīs aktivitātes mērķis bija komandas saliedēšana, jo tas ir svarīgi gan basketbolā, gan smaiļošanā un kanoe airēšanā - sporta veidos, kurus pārstāvēja šīs aktivitātes skolēni.
Kopējais rezumējums par projektu - noteikti iesakām izmantot šo iespēju arī citiem, jo šādas aktivitātes nav sporta skolas ikdiena, taču tās ir būtiskas sportistu saliedēšanā, jo īpaši komandu sporta veidos un veicina psiholoģisko treniņu funkciju.

FOTO no pasākuma skatieties šeit