Ausma Kamendere - Paraugs sportā 2019

Dobeles Sporta skolas metodiķe Ausma Kamendere 1967.gadā sāka strādāt par handbola treneri Dobeles bērnu un jauniešu sporta skolā. Ausmai 2019.gada augustā apritēja 52 darba gadi, kas aizvadīti vienā darba vietā – Dobeles Sporta skolā. Tieši tik gadu ir Dobeles novada handbolam. Viņa ir handbola pamatlicēja un tradīciju veidotāja Dobeles novadā. Ausma ar savu degsmi, entuziasmu, panākumiem jauno handbolistu izaugsmē ir bijusi paraugs citiem treneriem, un ir izaudzinājusi veselu plejādi augstas klases spēlētāju, kuri vēl joprojām spēlē Eiropas spēcīgākajās handbola līgās. Pēc viņas iniciatīvas un aktīvas darbības septiņdesmitajos gados tika izveidota pieaugušo handbola komanda, kas saucās Dobeles “Spodrība”, kura tai laikā jau spēja ieņemt godalgotās vietas Latvijas čempionātos. Līdz 2013.gadam Ausma trenēja jauniešu komandu, kura piedalījās Latvijas čempionātā 1.līgā. Handbola treneriem Ausma joprojām ir kā mamma, ar kuru viņi dalās gan priekos, gan bēdās, lūdz padomu un palīdzību. Ausma Kamendere ir prasīga, reizē saprotoša, prot uzslavēt. Viņa ir cilvēks ar neizsīkstošu enerģiju, ar izcilām darba spējām, prasmīga un zinoša pedagogu audzinātāja. “Handbola dvēsele” – tā viņu dēvē kolēģi. Nevienas handbola sacensības Dobelē nenotiek bez Ausmas līdzdalības. Satiekot Ausmu, bijušie audzēkņi joprojām ar godpilnu cieņu viņu uzrunā: ”Trener!” (ar lielo burtu).