WoW Europe trešā aktivitāte 03.03.2021.

Neskatoties uz šiem grūtajiem laikiem, LSIIDP izdevās īstenot WoW Europe projekta trešo aktivitāti šā gada 3.martā. Basketbolistiem šīs bija īsts pārbaudījumu gads, jo ziema bija labi apdevusies un par basketbola spēli Limbažos varēja aizmirst. Tas diemžēl veicināja vairāku zēnu atkrišanu no komandas, kas bija zaudējusi motivāciju. Savu lomu nospēlēja arī laikapstākļi, jo, lai gan treneri turpināja strādāt ar savām komandām jebkuros laika apstākļos – lietū, sniegā un aukstumā līdz pat 10-15 grādiem, daudzi zēni pārtrauca apmeklēt treniņus. Un no profesionālās ievirzes sportistiem viņi kļuva par mazkustīga dzīvesveida bērniem, kuri nenodarbojās pat ar veselību veicinošām fiziskajām aktivitātēm (HEPA). Galvenie iemesli, kāpēc šie basketbolisti pameta sportu, bija: 1) basketbola treniņu trūkums, ko Limbažu pilsētā nebija iespējams veikt brīvā dabā ziemas apstākļos, 2) motivācijas zudums un pat 3) vairāku zēnu vecāku apstiprināta depresija.

Ar projekta WoW Europe starpniecību LSIIDP nolēma atsaukties uz treneru palīdzības saucienu un mēģināt atkal apvienot tik veiksmīgo basketbola komandu. Iesaistot divus slavenus Latvijas sportistus – iepriekšējās aktivitātēs minēto sportistu Kristapu Zaļupi un vēl vienu sporta meistaru un valsts līmeņa slavenību, vieglatlētu Rihardu Parandjuku, kurš tagad – pēc aktīvās karjeras strādā par fitnesa un vieglatlētikas treneri. Viņa lielākie sasniegumi ir skatāmi ŠEIT un ŠEIT. Abi izcilie sportisti dalījās ar savu pieredzi sportā, vēlmēm pamest sportu, atskaites punktiem un lielākajiem sasniegumiem un personīgo gandarījumu par sasniegtajiem rezultātiem, īpaši pēc krīzes un lejupslīdes. Kopumā 3.martā aktivitātē piedalījās 12 zēni no 16. Nākamās nedēļas treniņos pievienojās vēl 2 jaunieši. Komanda ir pateicīga par šo palīdzību WoW Europe projektam, bet jo īpaši šī projekta Rumānijas koordinatoriem, iesaistot tajā LSIIDP un ar WoW aktivitātēm dodot iespēju Latvijā atjaunot sporta kustību. Un LSIIDP pateicas Mariusam Dumitru un Alīnai Deividai par šo iespēju. Turēsim īkšķus, lai šī basketbola komanda pārvarētu lejupslīdi un turpinātu trenēties, jo ticam, ka labākais vēl ir priekšā! Aktivitātes video skatieties ŠEIT.