SWOST: Dziedātāja Pink piedāvā apmaksāt sodu norvēģu sportistēm 27.07.2021.

ASV popdziedātāja Pink piedāvājusi apmaksāt sodu, kas jāmaksā Norvēģijas pludmales rokasbumbas komandai par nepareiza apģērba valkāšanu. Iepriekš sacensībās Bulgārijā norvēģietes izgāja laukumā šortos kā vīrieši, tādējādi protestējot pret obligāto prasību valkāt bikini.

Pink sociālajos tīklos paziņojusi, ka ir ļoti lepna par to, ka komanda šādi izvēlējusies protestēt, un uzsvērusi, ka patiesībā būtu jāsoda Eiropas handbola federācija par seksismu.

Saskaņā ar vienotiem noteikumiem spēles noteikumos, spēlējot oficiālas spēles, sievietēm ir jāvalkā bikini apakšveļa un sporta krūšturis. Vīrieši var valkāt šortus un vestes kreklu.

Federācija sākotnēji paziņoja, ka Norvēģijas izlasei tagad jāmaksā pusotra tūkstoša eiro liels sods par pludmales apģērba regulējuma pārkāpšanu. Tomēr pēc tam, kad notikušais izraisīja skandālu sociālajos tīklos, federācija paziņojusi, ka samaksāto sodu ziedos dzimumu līdztiesības veicināšanai sportā.

“Mēs esam ļoti lepni par šīm meitenēm, kuras Eiropas čempionāta laikā skaļi paziņoja, ka pietiek!

“Mēs SHF esam ar jums un atbalstām jūs. Kopā mēs turpināsim cīnīties, lai mainītu apģērba noteikumus, lai spēlētājas varētu spēlēt sev piemērotā apģērbā.”

Svētdien Instagram ierakstā Norvēģijas komanda pateicās Pinkai rakstot: “Oho! Liels paldies par atbalstu.”

Spēlētāja Katinka Haltvika Norvēģijas medijam NRK sacīja, ka viņas komandas lēmums valkāt šortus bikini apakšveļas vietā bija “ļoti spontāns” un ka viņas “jutās noteikumu apdraudētas”.

“Cilvēki mūs uzmundrināja, kad mēs stājāmies vairāku komandu priekšā un uzņēmāmies lielāko daļu riska. Ne visas komandas var atļauties maksāt šādus sodus,” sacīja Haltviks. "Handbolam vajadzētu būt iekļaujošam, nevis ekskluzīvam sporta veidam."

Tikmēr Lielbritānijas paralimpiete Olīvija Brīna pagājušajā nedēļā Anglijas čempionāta sporta amatpersonai teica, ka viņas skriešanas biksītes ir “pārāk īsas un nepiemērotas”.