SWOST: Pieaug sieviešu interese par olimpiskajām spēlēm 05.08.2021.

Sieviešu ieinteresētība olimpiskajās norisēs pieaug, un Tokijas spēles raisa gandrīz vienādi lielu interesi gan kungiem, gan dāmām, liecina datu analīzes uzņēmuma "Nielsen Sports" trešdien publicēts pētījums. 

Ekonomiski attīstītākajās valstīs 45% sieviešu pētījuma veikšanas laikā 2021. gada maijā izrādīja interesi par Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas sāksies 23. jūlijā. Vienlaicīgi pētījumā interesi par olimpiskajiem notikumiem Tokijā pauda 48% aptaujāto vīriešu.

Pētījuma dati liecina, ka olimpiskās spēles ir pasaulē populārākais sporta notikums, par ko interesējas vai ļoti interesējas vidēji 47% respondentu 13 no 15 pasaules bagātākajām valstīm. Nākamais populārākais sporta notikums ir Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāts, par ko interesi izrādīja 33% aptaujāto, taču tikai 17% sieviešu.

Tokijā sievietes sadalīs vairāk medaļu nekā jebkad iepriekš kādās olimpiskajās spēlēs, Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) tiecoties pēc dzimumu līdzsvara. Sievietēm Tokijā pasniegs 156 zelta medaļas, savukārt vīrieši saņems 165 augstākā kaluma godalgas. Lielāks medaļu skaits nekā iepriekš tiks sadalīts arī jauktās abu dzimumu sportistu sacensībās.