BMX: Starptautiskais seminārs, Baterijas Tests & TS1 Portugāle 6.-9.septembris, 2021

Erasmus+ Sports projekta "Training to Win" projekta konsorcijs beidzot rada iespēju rīkot pirmo transnacionālo sanāksmi Sangalosā, Portugālē, kā arī starptautisko semināru treneriem un BMX braucēju Baterijas testu.

Pirmās divas dienas - 6.un 7.septembris, bija paredzētas Starptautiskajam semināram treneriem un BMX braucējiem no sešām valstīm gan klātienē, gan tiešsaistē. Latviju pārstāvēja 246 treneri, kuri piedalījās un sekoja līdzi semināram tiešsaistē, un papildus 2 BMX treneri - Olafs Lakučs no Valmieras Sporta skolas un Renārs Auga no Smiltenes Bērnu un jauniešu sporta skolas, kuri piedalījās klātienes pasākumā. Kopā ar BMX treneriem Starptautiskajā seminārā piedalījās arī Latvijas komandas projektu vadītāja Sandija Zaļupe, kura tika nozīmēt par sportistu - BMX braucēju, apaļā galda moderatori. Savukārt Olafam Lakučam bija uzticēts teikt noslēguma runu, ko labi novērtēja klātienes dalībnieki, īpaši BMX braucēji - BMX pasaules nākotne.

Pēc Starptautiskā semināra sekoja pirmā projekta konsorcija transnacionālā sanāksme. Tikšanās notika nākamajās divās dienās viesnīcā "Sunlive". Galvenie šajā sanāksmē apspriestie jautājumi bija pirmais intelektuālais iznākums - Vajadzību anketa, kas tika pabeigta jūnijā, un otrais intelektuālais - Baterijas tests, kas bija gandrīz pabeigts, bet transnacionālās sanāksmes sākumā vēl turpinājās pēdējie BMX braucēju testi galvenokārt attiecībā uz laktātu pēc slodzēm. Latviju pārstāvēja divi BMX braucēji - Mārtiņš Emīls Treimanis un Dāvis Jānis Elberts, kā arī BMX treneris Renārs Auga, piedaloties visos Portugāles pasākumos, ieskaitot Baterijas testu, kur viņš darbojās kā sportists, nevis treneris. Svarīgs apspriestais jautājums bija arī projekta procesa uzraudzība un kontrole un ārkārtīgi svarīga projekta neatņemama sastāvdaļa - visu projekta rezultātu izplatīšana.

Baterijas tests deva jaunajiem sportistiem no dažādām valstīm iespēju satikties un iepazīties līdzīgi kā jauniešu mobilitātēs, ko arī veicina Erasmus+ programma. To pārstāvēja BMX braucēji no četrām no sešām projektā iesaistītajām valstīm: Latvijas, Spānijas, Portugāles un Slovākijas.

Visi trīs notikumi ir iemūžināti ŠEIT and ŠEIT.