WOW Europe Atklātā stunda sportā 25.09.2021.

“Atklātā stunda sportā” Latvijai bija īsts izaicinājums. Pirmkārt, joprojām notiekošās pandēmijas dēļ un nedēļu pirms šīs aktivitātes vietējās vidusskolas skolotāja, kurā bija paredzēta viena aktivitātes daļa, saslima ar Covid-19 un viena trešdaļa skolas tika izolēta. Tas ietvēra arī jaunākās klases, kas bija iekļautas mentālās sporta nodarbības aktivitātē, lai sasniegtu augstāku sportisku mērķi un lielāku šīs aktivitātes pievienoto vērtību, proti, lai panāktu 1. - 4. klašu bērnu iestāšanos vietējā sporta skolā un turpinātu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un sportu arī pēc šīs brīnišķīgās dienas. Šajā sakarā projekta komanda uzaicināja sporta skolas pārstāvi teikt ievadrunu 1. - 4.klašu bērniem un aicināt viņus iestāties Limbažu Novada sporta skolā, kas, starp citu, ir bezmaksas jebkurā no septiņiem sporta veidiem, kas pieejami šajā sporta skolā. Pēc ievadrunas sporta skolas direktore pasniedza bukletus 1. - 4. klašu bērnu klašu audzinātājiem, lai vēlāk tos nodotu pašiem bērniem, un viņi kopā ar vecākiem varētu lemt par turpmāko izvēli.

Iedvesmo olimpietis

Pēc sporta skolas direktores vārds tika dots olimpietim, kurš Pekinas Olimpiskajās spēlēs smailīšu divniekā izcīnīja 7.vietu - Kristapam Zaļupem un sporta skolotājam Kalvim Rudzītim. Olimpieša īpašais uzdevums bija iedvesmot bērnus ar savu personīgo stāstu par savu olimpisko ceļu. Tikmēr sporta skolotājs, kurš ir arī pludmales glābējs, dalījās stāstos par nepieciešamību fiziski attīstīties, lai varētu glābt ne tikai sevi, bet arī vajadzības gadījumā palīdzēt citiem cilvēkiem. Abi kungi bērnus savos stāstos iesaistīja ar piemēriem.

Sporta maģija

Tomēr pasākuma “zvaigzne” bija iluzionists, kurš tika uzaicināts, lai turpinātu iedvesmot bērnus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, izmantojot īpašu stāstu, kas tika apvienots ar burvju trikiem, kas bērniem ārkārtīgi patika. Toms Felkers - iluzionists, arī šajā pandēmijas situācijā veicināja bērnos komandas garu, cik nu tas bija atļauts saskaņā ar skolas noteikumiem. Lai gan Toms bija diezgan ierobežots savā darbībā, viņš darīja visu iespējamo, lai iesaistītu visus bērnus: 1. - 4.klasei bija atļauts atrasties sporta zālē, bet pārējiem tikai sporta zāles tribīnēs.

Sportot dabā

Vēl viena aktivitāte atklātās sporta stundas ietvaros bija skrējiens apkārt Lielezeram visiem vecumiem, visiem līmeņiem ar dažāda garuma distancēm - 600m (60% asfalts, 40% meža taka), 1200m (40% asfalts, 60% meža taka), 6km (70% asfalts, 30% meža taka) un 14,3 km (40% asfalts, 40% zemes ceļš, 20% meža taka un koka laipas). Skriešana kā tāda ir populāra Limbažu novadā. Tāpēc piedalījās ne tikai indivīdi, bet arī ģimenes, kas skrēja kopā lēnākā ģimenes locekļa tempā - necenšoties uzvarēt, bet izbaudot skrējienu, pavadot laiku kopā svaigā gaisā.

Un pēdējais, bet ne mazsvarīgākais - visi tie, kuri bija gatavi nodarboties ar fiziskām aktivitātēm jautrā, nepiespiestā noskaņā un bez rezultāta, tika aicināti izstaigāt vai noskriet 1000 m garo meža taku gar Lielezera krastu ar 9 pieturām - vingrinājumiem, ko iespējams veikt katras pieturas vietā. Šo aktivitāti galvenokārt novērtēja gados vecāki cilvēki, jaunās māmiņas ar maziem bērniem, kuri bija vai nu vēl ratiņos, vai tikai spēra pirmos soļus.

Kopumā aktivitāte “Atklātā stunda sportā” pulcēja vairāk nekā divus simtus dalībnieku, no kuriem 115 bija 1.-4.klašu skolēni - mūsu galvenā mērķauditorija, jo projekta komandas mērķis bija ilgstoša ietekme - bērnu iestāšanās vietējā sporta skolā.

Pasākums ir iemūžināts video ŠEIT.