WoW Europe Konference 02.07.2021.

Kā mēs palīdzam bērniem pārvarēt Covid 19 pandēmiju un cik svarīgi ir katru dienu nodarboties ar sportu - šī ir civilizētās pasaules dienaskārtības tēma. Desmit projekta "WoW EUROPE" valstu pārstāvji no Rumānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Turcijas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Slovēnijas un Ziemeļmaķedonijas Republikas dalījās savos novērojumos un nacionālajā pieredzē konferencē "Veselība un sports", kas notika piektdien, 2021.gada 2.jūlijā, no pulksten 9:00, K1 amfiteātra zālē UMT konferenču centrā Timišoārā.

Galvenās konference tēmas bija "Bērnu fiziskā un motoriskā attīstība digitālajā laikmetā", "Covid19 pandēmijas ietekme, samazinot fiziskās aktivitātes un sportu, uz bērnu fizisko stāvokli". Rumānija ar Timišoāras Politehnikas universitātes pasniedzējas doktores Mihaelas Vargass starpniecību iepazīstināja ar jutīgu tēmu: "Aptaukošanās, uzturs, fiziskās aktivitātes un sports mūsdienu bērniem".

"Ar šo konferenci mūsu mērķis ir palīdzēt vairot izpratni par sporta un fizisko aktivitāšu priekšrocībām un nozīmi bērnu veselībai, kā arī uzlabot labas prakses apmaiņu starp sportistiem, federācijām, klubiem un iestādēm bērnu sporta un izglītības jomā, lai popularizētu sportu bērnu vidū no iesaistīto organizāciju valstīm”, stāstīja Beatrise Merkado, Junioru sporta asociācijas prezidente, pasākuma iniciatore.

Visiem klātesošajiem diskusijas tika translētas ar sinhrono tulkojumu rumāņu-angļu valodā un tika tiešraidē pārraidītas projekta "WoW EUROPE" Facebook lapā.

Kopā ar Junioru sporta asociāciju sešu starptautisko organizāciju, kas piedalījās projektā, pārstāvji piedalījās klātienē: LSIIDP - Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome (Latvija), VšI Sportuokime kartu (Lietuva), ADCS Carvalhais - Associação Desportiva Cultural e Social de Carvalhais (Portugāle), Fizisko aktivitāšu veicināšanas aģentūra ( Slovēnija), Club Pitch & Putt Barcelona Teià (Spānija) un Turcijas Sports visiem federācija (Turcija).

Sīkāka informācija par 10 starptautiskajām organizācijām, kas piedalās projektā "WoW EUROPE", atrodama šeit: https://woweuropeproject.eu/participanti.

Šajā pasākumā piedalījās un uzstājās šādi dalībnieki: Beatrise Merkado - Junioru sporta asociācijas prezidente; Marius Dumitru un Alina Davida - projekta “WoW EUROPE” vadītāji; Ruksandra Ādama - Timisas apgabala padomes pārstāve; Marins Popesku - Timisas apgabala skolu inspekcijas ģenerālinspektors; Prof. Dr.Ing. Liviu Marsavina - Timišoaras Politehniskās universitātes prorektore; Adrians Tals - Timišoaras Politehniskās universitātes sporta kluba izpilddirektors, Loredana Lanculoviči - Timišas apgabala Sporta un jaunatnes direktorāta direktore.

Pasākumā piedalījās arī Konstantīns Osains - skolas inspektors, kas specializējas sportā, kā arī vairāki fiziskās izglītības un sporta skolotāji, sportistu bērnu vecāki, uztura speciālisti, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, sportisti, treneri, klubu prezidenti - lielākā daļa no viņiem ir "WoW EUROPE" projekta vēstnieki.

Pasākma foto galeriju skatieties ŠEIT.