SWOST: ASV sieviešu futbola izlase Mar 2022

Amerikas Savienoto Valstu federālais tiesnesis Kalifornijā Garijs Klausners piektdien lēma par labu  ASV futbola federācijai pašreiz notiekošajā tiesas procesā par algu diskrimināciju, ko ierosināja ASV sieviešu nacionālās izlases spēlētāju apvienība.

ASV izlases futbolistes pagājušajā gadā iesniegto prasību pamatoja divos punktos. Pirmkārt, ka ASV futbola federācija pārkāpusi Likumu par vienlīdzīgu samaksu, maksājot futbolistēm mazāk kā vīriešu izlases spēlētājiem. Otrkārt, ka federācija viņas diskriminēja saskaņā ar 1964. gada Likuma par civiltiesībām VII sadaļu, īpaši attiecībā uz darba apstākļiem.

Tiesnesis Garijs Klausners lēmumā norādīja, ka futbolistes “nav pierādījušas, ka ASV sieviešu izlases spēlētājām tiek maksāta mazāk nekā vīriešu izlases futbolistiem”.

ASV sieviešu futbola izlase ir pasaules titulētākā komanda, kas Pasaules kausu izcīnījusi četras reizes.

Vairākas ASV sieviešu izlases futbolistes sociālajos tīklos solīja turpināt cīņu par vienlīdzību.