RSE: Sportistu mobilitāte Targu Jiu, Rumānija 27.-31.03.2022.

Treneru komandai sekoja sportisti, kuri pārņēma stafetes kociņu 27.martā, kad devās ceļā uz Targu Jiu, Rumānija, lai satiktos ar sportistiem no Rumānijas, Spānijas, Francijas un Grieķijas. Šī ir otrā mobilitāte projekta Erasmus+ Sports "Restart Sport Engine in EU" ietvaros. Arī šajā mobilitātē piedalījās sportisti no vairākām pilsētām - Bauskas, Talsiem un Limbažiem: Līga Irmane, Ilona Kupčiuna, Velibor Marinkovic, Inga Zaļupe un Dāvis Strazds. Lai gan sportisti tāpat kā treneri galapunktā nonāca četros naktī, tas netraucēja veiksmīgi uzsākt aktivitātes ar Rumānijas, Francijas un Grieķijas sportistiem. Viena no interesantākajām aktivitātēm bija katras valsts sporta prezentācija caur tādiem rīkiem kā dziesma, folklora, teātris, ko izlozēja katras valsts komandas kapteinis. Latvieši izlozēja folkloru un, pateicoties mūsu folkloras varonim Sprīdītim, Latvijas sportu prezentēja augstā līmenī. Ko darīja Sprīdītis? Sprīdītis staigāja pa pasauli laimi pareizajā sportā meklēdams - basketbola spēle, kas pieejama paša mājās, bija par garu un laukums par lielu, BMX - kājas par vāju, airēšanā atkal rokas. Un tā Sprīdītis pārstaigāja visu Tēvu zemi laimes sportā meklēdams, bet nekur to neatrada, jo katram sporta veidam bija kāds mīnuss. Taču, kad Sprīdītis atgriezās mājās, uzzināja, ka Olimpisko spēļu programmā ir iekļauts 3x3 basketbols. Izlēma, ka tas ir īstais - laukums mazāks un spēles laiks īsāks, un sāka cītīgi trenēties, un izcīnīja ceļazīmi uz Tokiju, kur kļuva par Olimpisko čempionu! Papildus teorētiskajām mācībām un sportiskajām aktivitātēm, sportisti mācījās dejot Zumbu, spēlēja boulingu un apguva cīņas mākslu.

Bet ko tad saka sportisti paši? Lūk!

Inga Zaļupe, Limbaži:
"Lielākais ieguvums - draudzība. Tas ir kaut kas universāls visas pasaules cilvēku dabā, neatkarīgi no valodas, reliģijas vai etniskās izcelsmes. Tā ir brīnišķīga lieta – apzināties, ka tev ir draugi ārpus tavas valsts robežām, ar kuriem tev būs daudz domu un lietu, ar kurām dalīties, pat ja jūs nesatiksiet viens otru katru dienu. Projekts ļāva paņemt nelielu pauzi un paiet nost no ierastās ikdienas rutīnas. Šīs dienas bija milzīgs iedvesmas avots nākotnes plāniem un, iespējams, pat īsts pagrieziena punkts nākotnes karjerai. Jauna pieredze, jaunas zināšanas, jauni cilvēki un kontakti, plašāks redzējums un izpratne. PALDIES!"

Līga Irmane, Bauskas novada Bērnu un jauniešu sporta skola:
"Mobilitātes lielākais ieguvums ir cilvēks. Jauni kontakti, pieredzes apmaiņa gan pašu vidū, gan ar dalībniekiem no Rumānijas, Francijas un Grieķijas. Neatkarīgi no kurienes "Tu" esi - sports vieno un vairo pozitīvas emocijas. Šajā mobilitātē tas bija īpaši jūtams. Paldies par iespaidiem!"

Ilona Kupčiuna, Bauskas novada Bērnu un jauniešu sporta skola:
"Erasmus+ noteikti bija kas jauns manā pieredzē. Kopīgais mērķis sportā, dalīšanās ar savstarpējo pieredzi starp četru valstu pārstāvjiem (Latvijas 🇱🇻, Rumānijas🇹🇩, Francijas 🇫🇷 un Grieķijas 🇬🇷) un jaunu cilvēku satikšana. Projekta vadītāji bija pārdomājuši visu trīs dienu saturu, kuru laikā iepazinām viens otru, dalījāmies ar savu valstu sportisko dzīvi, un aktīvi izkustējāmies. Projekts noteikti ir devis pozitīvas emocijas un labas atmiņas."

Dāvis Strazds, Limbažu novada Sporta skola:
"Šāda veidā projektā piedalījos pirmo reizi un izbaudīju visu, ko tas deva - iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, ceļot un dalīties pieredzē par sporta jomu. Mobilitāte bija pārdomāta gan no praktiskās puses, gan programmas daudzveidības. Paldies projekta vadītājai par doto iespēju piedalīties."

Velibor Marinkovic, Talsu novada Sporta skola:
"Erasmus+ projekts bija foršs un interesants. Man vienmēr prieks iepazināties ar jauniem cilvēkiem no citām valstīm. Es esmu daudz iemācījies no šī projekta. Paldies par visu!"

FOTO no pasākuma skatieties ŠEIT.