BMX: “Training to Win” Latvijas komanda dodas uz Zaragosu Spānijā

DD5021E4 4C88 4979 8BE5 C6921E27B52A 1No 20. līdz 23.aprīlim daļa no projekta ”Training To Win” Latvijas komandas – vadītāja Sandija Zaļupe un BMX treneris Olafs Lakučs - dodas uz Spānijas pilsētu Zaragosu, lai tiktos ar projekta partneriem un klātienē turpinātu darbu pie BMX treneru apmācību programmas izstrādes. Šoreiz komandai nepievienosies Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris Renārs Auga, bet viņa ieguldījums apmācību programmas veidošanā ir nenovērtējams.

Jāatgādina, ka Latvijas puse apmācību kursa tapšanā strādā pie tādām tēmām, kā “BMX sezonas plānošana”, “BMX sacensības” , “Starta tehnikas uzlabošana”, kā arī veido sadaļu par apmācību metodiku. Apmācību programma plānota kā atvērtās izglītības resurss, tātad pieejams visiem šajā sporta veidā iesaistītajiem interesentiem Latvijā un visā Eiropā. Tā būs kā rokasgrāmata treneriem, īpaši tiem, kuri no braucēja statusa vēlas pāriet trenera pozīcijā un ir ar bagātīgu praktiskā pieredzi, bet nepieciešams papildināt un nostiprināt teorētisko zināšanu bāzi šajā sporta veidā.

Apmācību kurss ietvers vairākas sadaļas, proti, gan teoriju par vispārējām kompetencēm sportā, gan specifisku, tieši BMX sportam nepieciešamo saturu, gan praksi, kurā teorētiskās zināšanas pielietojamas praktiskajos treniņos.

Projektā kopā strādā vairāki partneri – vadošais partneris Saragosas BMX skola Spānijā CLUB BMX School - Zaragoza, Portugāles Riteņbraukšanas federācija Federação Portuguesa de Ciclismo de Ciclismo, Svētā Horhes Universitāte Universidad San Jorge, Starptautiskais izglītības un attīstības veicināšanas centrs CEIPES (Itālija), Slovākijas Riteņbraukšanas asociācija Slovenský zväz cyklistiky un Maltas Ielu sporta asociācija MSSA.

Projektu “Training to Win” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informācija par projektu latviešu valodā pieejama LSIIDP mājas lapas sadaļā “Projekti” šeit.

Informācija par projektu angļu valodā pieejama projekta “BMX – Training to Win” mājas lapā https://trainingtowin.eu/