RSE: Jaunākie basketbolisti ar stafetēm restartē sporta dzinēju

9D3DF4EA 3546 42B8 A92C 7C29047CFDD121.aprīlī Limbažu vidusskolas sporta zālē valdīja azartiska gaisotne. Te savu sportisko varēšanu pierādīja 10 – 11 gadus veci basketbolisti, piedaloties treneru Kristapa Zaļupes un Jāņa Skujas organizētajās basketbola stafetēs Erasmus + programmas projekta “Restart Sport Engine in EU” jeb “Restartēt sporta dzinēju Eiropas Savienībā” ietvaros.

Pirms aktivitāšu sākuma projekta vēstnieks K.Zaļupe jaunajiem censoņiem dāvināja gan īpašos projekta krekliņus, gan aproces. Tas puišos rosināja un nostiprināja vēl lielāku apņēmību startēt pēc iespējas labāk. Un tad jau atskanēja treneru svilpes, un stafetes varēja sākties. Driblēšana starp konusiem, precizitāte soda metienos, prieka saucieni par katru grozā iemesto bumbu, komandas gars un treneru uzmundrinājumi apliecināja, ka jaunie basketbolisti savam sporta veidam nododas par visiem 100% un tik spēcīga motivācija ir treneru nopelns.

Projekta “Restart Sport Engine in EU” mērķis ir ar dažādām sportiskām aktivitātēm pilnveidot cilvēku prasmes piecās projektā dalībvalstīs – Latvijā, Rumānijā, Francijā, Spānijā un Grieķijā, uzlabot treneru, sporta skolotāju, sporta brīvprātīgo prasmes izmantot novatoriskus sporta rīkus, kā arī pēc Covid19 pandēmijas atsākt sporta kustību Eiropā. Jāteic, ka šīs stafetes ar uzviju sasniedza projektā nospraustos mērķus un pierādīja, ka jaunie sportisti ir vairāk nekā gatavi atkal sportot ar milzīgu atdevi un mērķtiecību, savukārt treneri – motivēt, uzmundrināt un atrast metodes, kā jauno sportistu azartu un spējas ievirzīt pareizā gultnē, attīstot spēcīgu, mērķtiecīgu un zinošu jauno paaudzi.

Noslēgumā visiem dalībniekiem bija gandarījums par lielisko aizvadītajiem sporta mačiem. Sportisko uzvaru garšu vēl saldāku padarīja sarūpētie kārumi.

Basketbola stafešu FOTO