BMX: Saragosā tiekas BMX projekta “Training to Win” pārstāvji

PHOTO 2022 04 22 18 37 11Pirms pāris dienām no Spānijas pilsētas Saragosas atgriezās BMX projekta “Training to Win” Latvijas komandas pārstāvji – LSIIDP projektu vadītāja Sandija Zaļupe un Valmieras Sporta skolas BMX treneris Olafs Lakučs. Saragosā tika aizvadīta 2.transnacionālā tikšanās, kurā projekta partneri - Saragosas BMX skola, Svētā Horhes Universitāte, Portugāles Riteņbraukšanas federācija, Starptautiskais izglītības un attīstības veicināšanas centrs CEIPES (Itālija), Slovākijas Riteņbraukšanas asociācija un Maltas Ielu sporta asociācija – klātienē turpināja iesākto darbu pie BMX treneru apmācību programmas izstrādes. Programma kā atvērtās izglītības resurss būs pieejama visiem BMX sporta veidā iesaistītajiem interesentiem Latvijā un visā Eiropā.

“Pirmajā dienā iepazināmies ar Svētā Horhes universitātes sporta zinātnisko laboratoriju darbu. Tām ir visi nepieciešamie resursi – tehniskais nodrošinājums, speciālisti, datu bāzes, lai veiktu augta līmeņa pētījumus sporta jomā. Šajās laboratorijās tapusi arī daļa no mūsu projekta pētījuma. Pēc universitātes apskates katras dalībvalsts pārstāvis prezentēja paveikto BMX treneru apmācību kursa izstrādē. Latvijas projekta komanda kursā izstrādā tēmas “BMX sacensības” un “BMX sezonas plānošana” un “Starta tehnikas uzlabošana”, kā arī veido sadaļu par apmācību metodiku. Savukārt Itālijas pārstāvji dalībvalstu veidotos materiālus un apmācību programmu kopumā pārvērtīs tiešsaistes rīkā, kas būs ērti pārskatāms, vienkārši lietojams un kalpos kā rokasgrāmata treneriem. Tikšanās otrajā dienā pārrunājām projekta komunikācijas jautājumus,” stāsta S.Zaļupe.

“Mēs – treneri – esam vairāk praktiķi, bet, protams, mūsu darbs nav iedomājams bez zinātniski teorētiskās bāzes. Projektā, izstrādājot apmācību kursu BMX treneriem, ieguldām līdzšinējo pieredzi un zināšanas un savstarpēji sadarbojamies, lai sagatavotu augstvērtīgu mācību materiālu. Kurss sastāvēs no 3 sadaļām. Teorētiskā daļa ietvers vispārīgas tēmas, piemēram, sporta psiholoģija, pedagoģija, anatomija un citas. Specifiskās daļas saturs ir saistīts tieši ar BMX sportu - sporta veida noteikumi, tehnika, taktika. Trešā daļa veltīta praktiskajām nodarbībām, ietverot foto un video materiālus,” norāda O.Lakučs.

Paldies Spānijas partneriem par uzņemšanu!

Projektu "Training to Win" līdzfinansē Eiropas Savienība

FOTO

Vairāk par projektu LSIIDP mājaslapas sadaļā "Projekti" šeit

Ieskaties projekta mājas lapā: https://trainingtowin.eu/