RSE: ar konferenci Kalamatā noslēdzas projekts "Restart Sport Engine in EU"

90525C39 266F 4181 B332 6682FC9D5434Noslēgumam tuvojas Erasmus+ Sport programmas projekts “Restart Sport Engine in EU” jeb “Atjaunot sporta kustību Eiropas Savienība”, kurā LSIIDP aktīvi darbojās kā partneris kopā ar organizācijām - K.A.NE. (Grieķija), Ajuntament Beniganim (Spānija), Fondation Alice Miiat (Francija) Scout Society (Rumānija) vadībā. Lai atskatītos uz projektā paveikto, visi dalībnieki 18.-19.maijā tikās Kalamatā Grieķijā.

Latvijas komanda projekta ietvaros rīkoja dažādas aktivitātes – attālinātās skriešanas un riteņbraukšanas sacensības (“attālināto” formātu tobrīd diktēja pandēmijas ierobežojumi), basketbola draudzības spēli 14-15 gadus veciem sportistiem un basketbola stafetes pašiem jaunākajiem censoņiem, kā arī organizēja pārstāvju dalību treneru un sportistu mobilitātē. Tāpat Latvija puse piedalījās projekta brošūras izstrādē, vēstot par situāciju sporta jomā pandēmijas apstākļos.

“Atrast veidus, kā sportot un sarīkot sacensības laikā, kad sports iekštelpās tika aizliegts, bet ārpus telpām pulcēšanās ierobežojumi neļāva pilnvērtīgi izbaudīt sportisko garu, bija īsts izaicinājums. Bet, pateicoties jauno sportistu azartiskumam, treneru un sporta organizatoru gatavībai strādāt neierastos apstākļos, kā arī projekta komandas izdomai un ieguldītajam darbam, mums viss izdevās,” norāda LSIIDP projektu vadītāja Sandija Zaļupe.

Projekta mērķis bija ar dažādām sportiskām aktivitātēm pilnveidot cilvēku prasmes piecās projektā dalībvalstīs – Latvijā, Rumānijā, Francijā, Spānijā un Grieķijā, uzlabot treneru, sporta skolotāju, sporta brīvprātīgo prasmes izmantot jaunus sporta rīkus, kā arī pēc Covid19 pandēmijas atsākt sporta kustību Eiropā. LSIIDP rīkotie pasākumi viennozīmīgi sasniedza projektā nospraustos mērķus, apliecinot jauno sportistu vēlmi un gatavību ar 100% atdevi uzlabot savu sportisko formu, sacensties, izcīnīt uzvaras un treneru spējas motivēt jauno paaudzi mērķtiecīgi nodoties fiziskajām aktivitātēm, kā arī meklēt jaunus veidus, rīkus un metodes, kā noturēt bērnus un jauniešus izvēlētajā sporta veidā un veidot viņus par spēcīgām personībām.

Noslēguma kongerences FOTO un VIDEO


Paldies Scout Society par mērķtiecīgo vadību un partneriem par sadarbību!

Projekta mājas lapa: http://restart.scoutsociety.ro/