SWOST: Fiziskie sporta veidi, kuros vīrieši un sievietes sacenšas vienlīdzīgi 28.05.2022

Diemžēl ir tikai neliels skaits sporta veidu, kur vīrieši un sievietes sacenšas plecu pie pleca neatkarīgi no dzimuma. Tiek uzskatīts, ka šajos sporta veidos fiziskās atšķirības starp vīriešiem un sievietēm neietekmē sacensību iznākumu.

Jauktu dzimumu sporta veidi

  • Zirgu skriešanās sacīkstes: gan jājot, gan lēcot sievietes un vīrieši sacenšas savā starpā "plecu pie pleca". Un nesenā pētījumā tika secināts, ka sieviešu jātnieču sniegums nav ne labāks, ne sliktāks par vīriešu dzimuma jātniekiem ar līdzīgām spējām.
  • Jāšanas sports: Olimpiskais sporta veids, kurā konkurenti jāj ar zirgiem, vīrieši un sievietes sacenšas kopā sacensību, iejādes un konkūra disciplīnās. Iemesls kopīgām sacīkstēm ir tas, ka spējīgam jātniekam, lai gūtu panākumus, ir nepieciešama pārliecība, kurā dzimumi neatšķiras. Jāšanas sports ir vienīgais olimpiskais sporta veids, kurā piedalās vīrieši un sievietes, sacenšoties tieši aci pret aci, un kur dominē sievietes. Tiek lēsts, ka divas trešdaļas no aptuveni 30 000 sportistiem, kas iekļauti Starptautiskās Jātnieku federācijas (FEI) olimpiskajā jāšanas sporta sacensību dalībnieku datubāzē, ir sievietes.
  • Burāšana: vīrieši un sievietes sacenšas burāšanā vienā noteiktā klasē - Nacre 17. Visas pārējās klases ir nošķirtas pēc dzimuma.
  • Motosports: šaja sportā nav dzimuma barjeru, un sievietes sportā sāk gūt lielu progresu. 2017.gada septembrī 20 gadus vecā spāniete Ana Karrasko, kļuva par pirmo sievieti, kas uzvarējusi pasaules čempionātā motošosejā Portimao, Portugālē.
Līdzās šiem sporta veidiem ir arī tādi sporta veidi kā šahs, dambrete un šautriņu mešana u.c., kur vīrieši un sievietes sacenšas kopā, tomēr tos nevar uzskatīt par fizisko aktivitāšu sporta veidiem.