SWOST: Lieliski piemēri, kā sievietes sacenšas ar vīriešiem, 01.06.2022

Billijs Žans Kings pret Bobiju Rigsu

1973. gadā profesionāļi Billija Žana Kinga un Bobijs Rigss sacentās tenisa spēlē, kas kļuva pazīstama kā slavenā “Dzimumu cīņa”. Piecdesmit miljoni cilvēku ASV un 90 miljoni visā pasaulē skatījās, kā 29 gadus vecā Kinga spēlē pret 55 gadus veco Rigsu Hjūstonas astrodomā. Kinga satriecoši atspēlējās pēc atpalicības pirmā seta laikā. Viņa uzvarēja visus trīs setus, trešajā setā uzvarot ar 6 pret 3.

Kinga turpināja vadīt cīņu par sieviešu vienlīdzību tenisā, liekot ASV atklātajam čempionātam maksāt vienādas naudas balvas sievietēm jau 1973.gadā. Tas bija neticams sasniegums, it īpaši, ja ņem vērā, ka Vimbldona un Rolands-Garross nepiedāvāja vienādas balvas līdz pat nākamajam gadsimtam. Kolēģe un tenisa leģenda Martina Navratilova rezumēja Kingas ieguldījumu, raksturojot viņu kā “krustnesi, kas cīnās par mums visiem".

Karstens Brāšs pret Viljamsu māsām

1998.gada Austrālijas atklātā tenisa čempionāta laikā māsas Serēna un Venusa Viljamsas lepojās, ka var pārspēt ikvienu vīrieti, kurš atrodas ārpus pasaules labāko 200. Izaicinājumu pieņēma 203.vietā esošais Vācijas spēlētājs Karstens Brāšs (viņa augstākais rangs bija 38).
Viņš uzvarēja Serēnu ar 6:1 un Venusu ar 6:2. Serēna pēc tam sacīja: "Es nedomāju, ka tas būs tik grūti. Es atsitu tādas bumbas, kas sieviešu konkurencē būtu atnesušas uzvaru, taču Brāšs tos viegli sasniedza.

Danika Patrika sgrauj NASCAR barjeras

Danika Patrika tiek uzskatīta ne tikai par veiksmīgāko sievieti Amerikas autosacīkšu vēsturē. Patrika nodarbojoties ar autosacīkšu sport kopš jaunības, 2008.gadā uzvarēja automobiļu sacīkstēs Indy Japan 300, kļūstot par pirmo un vienīgo sievieti, kas uzvarējusi IndyCar sērijas sacīkstēs. 2009.gadā Patrika Indianapolisas 500 ieskaitē ieņēma trešo vietu un šajās sacīkstēs sasniedza augstāko sieviešu braucēja finišu. 2013.gadā viņa kļuva par pirmo sieviešu kārtas NASCAR braucēju, kas piedalījusies NASCAR Sprint Cup Series turnīrā.

Karisa Mūra iegūst sērfošanas titulu

Karisa Mūra ir uzvarējusi vairākās sieviešu sacensībās, taču viņas vissvarīgākā uzvara tika gūta 2007.gadā, kad viņa uzvarēja Quicksilver King of the Groms turnīrā pret vīriešiem. 2011.gadā Mūra bija pirmā sieviete, kas ieguva vietu, ar ko ieguva "wild card" dalību vīriešu sērfošanas trīskāršā kronā.

Mūra ir arī uzņemta sērfotāju slavas zālē.

Sērfošana ir vēl viens sporta veids, kas ir palīdzējis izlīdzināt dzimumu barjeras. Pasaules sērfošanas līga ir pirmā ASV bāzētā globālā sporta līga, kas piedāvā vienādu atalgojumu vīriešiem un sievietēm. Sērfošana arī piedzīvoja olimpisko debiju 2020.gada Olimpiskajās spēlēs Tokijā.