Noslēgumam tuvojas BMX treneru apmācību kursa izstrāde

IMG 1944Rudenīga rosība turpinās Erasmus+ Sport projektā “Training to Win”. Tēlaini runājot - rudens raža BMX treneru apmācību kursa veidolā tūlīt, tūlīt būs nobriedusi, jo līdz septembra beigām visu projekta partneru kopīgi veidotais kurss angļu valodā tiks ievietots e-mācību platformā. Latvijas puse, viņu vidū, projekta Latvijas komandas vadītāja Sandija Zaļupe un BMX jomas profesionāļi- Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skola treneris Renārs Auga un Valmieras Sporta skolas treneris Olafs Lakučs izstrādāja tādas tēmas, kā “BMX sacensības”, “BMX sezonas plānošana”, “Starta tehnikas uzlabošana”, kā arī sadaļu par apmācības metodiku.

Apmācību programma kā atvērtās izglītības resurss būs pieejams visiem šajā sporta veidā iesaistītajiem Latvijā un visā Eiropā. Tā kalpos kā BMX treneru rokasgrāmata, kas ietvers vairākas sadaļas. Pirmās sadaļas tēmas veltītas teorētiskajām vispārējām kompetencēm sportā, tostarp, psiholoģijai, pedagoģiskajām metodēm u.c. Otrajā daļā iekļauts specifisks, tieši BMX sportam nepieciešamais saturs par fizisko sagatavotību, sporta veida noteikumiem, tehniku, taktiku, psiholoģiskajiem aspektiem. Trešā sadaļa veltīta praksei, kurās visas iegūtās teorētiskās zināšanas pielietojamas praktiskajos treniņos.

11.-12.oktobrī projekta “Training to Win” partneri tiksies Sicīlijas reģiona galvaspilsētā Palermo.

Projekta partneri: Projektu īsteno partneri: CLUB BMX School - Zaragoza (Spānija), Universidad San Jorge (Spānija), Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome (Latvija), UVP - Federação Portuguesa de Ciclismo (Portugāle), CEIPES (Itālija), SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky Cyklistiky (Slovākija), Malta Street Sports Association (Malta).

Projektu “BMX-Training to Win” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Projekta mājas lapa: https://trainingtowin.eu/