Nat_flow: Semināri dabiskās kustības apmācībā

Šajā nedēļā otrdien (8.augustā), trešdien (9.augustā) un piektdien (11.augustā) Latvijas partneris projektā Natural Movement: Move to Flow (Dabiska kustība: kustība plūsmā) aizvadīja trīs seminārus, kas sastāvēja gan no teorētiskās apmācības, gan praktiskajām nodarbībām. Pirmajā seminārā LSIIDP komanda apmācīja 11 trenerus, kuru uzdevums bija aiznest šī projekta ideju un apmācības programmu tālāk saviem audzēkņiem un sportistiem. LSIIDP komanda var lepoties ar spēcīgiem un pieredzējušiem treneriem, kuri tieši vēlējās papildināt savas zināšanas un daudzpusīgāk trenēt savus sportistus augstāku rezultātu sasniegšanai. Jau nākamajā dienā pēc treneru apmācības darbu pie projekta apmācības programmas izplatīšanas turpināja pieredzējušais smaiļošanas un kanoe airēšanas, kā arī tagad basketbola treneris Kristaps Zaļupe. Kristaps Zaļupe ir ne tikai pieredzējis treneris, bet arī bijušais profesionālis smaiļošanā un Olimpisko spēļu dalībnieks Pekinā 2008.gadā, ierindojoties augstajā 7.vietā. Kristaps vienmēr atšķīries no citiem treneriem ar savu vēlmi augt, attīstīties, pilnveidoties un ar atvērtību jaunajam. Projekta "Dabiska kustība: kustība plūsmā" programma ir inovācija Latvijā, un tie astoņi sportisti, kas tika apmācīti dabiskās kustības vingrinājumos, viennozīmīgi ir pionieri.
Kristapam sekoja Limbažu novada Sporta skolas trenere un direktores vietniece Inese Dubulte, kas savulaik bijusi viena no Latvijā spēcīgākajām desmitcīņniecēm. Arī Inese apmācīja 8 sportistus.
Abi treneri atzina, ka ar prieku sagaidīs pilno programmas aprakstu projekta Rokasgrāmatā, ko augsti kvalificētas sporta zinātnes profesores Celias Marcenas vadībā izstrādā projekta komanda. Šī Rokasgrāmata būs pieejama jau šī gada nogalē tieši pirms projekta noslēgšanās 31.decembrī.

Projekts “Natural Movement: Move to Flow” ir Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.